<>

Krytovanie pracovného priestoru frézok

Kryt skľučovadla

Bezpečnostné zábrany

Základné konštrukčné prvky dodávame modulárne v dvoch systémoch.

Naša spoločnosť sa zaoberá problematikou zvyšovania bezpečnosti kovoobrábacích strojov v súlade s platnými normami EU. Táto potreba vzniká hlavne pri starších typoch strojov, ktoré nespĺňajú bezpečnostné požiadavky podľa súčasných noriem.

Spolupracujeme s viacerými výrobcami týchto bezpečnostných prvkov, ktorí k svojim produktom majú certifikáciu podľa noriem EU.

V oblasti dodávok samotných krytov zastupujeme taliansku spoločnosť PROTEC, srl, ktorá patrí k významným dodávateľom bezpečnostných krytov, zariadení, bezpečnostných ohradení a doplnkov pre priemyselné objekty.

Pri realizácii podľa stavu strojov vytipujeme potrebné krytovanie, navrhneme spôsob montáže. V prípade potreby požiadavky zákazníka zabezpečíme montáž tak, aby spĺňala platné bezpečnostné normy.

Pozornosť venujeme obľúbeným sústruhom rady SV18, kde okrem bezpečnostných krytov realizujeme aj krytovanie závitovej skrutky a ťažnej tyče. Viď foto.


Bezpečnostné kryty skľučovadiel sústruhov

Kryty sú vybavený mikrospínačom, ktorý pri otvorení vypne otáčky vretena.


Krytovanie vodiacich tyčí sústruhov


Bezpečnostné kryty proti trieskam pre sústruhy

Kryt sa montuje na suport stroja. Konštrukcia je otočná.


Zadné krytovanie sústruhov

Krytovanie sa montuje na zadnú časť sústruhu a slúži na ochranu proti trieskam a chladiacej kvapaline. Dodáva sa podľa rozmerov konkrétneho stroja.


Krytovanie pracovného priestoru frézok

Typ krytu a spôsob montáže sa vyberá podľa konkrétnej konštrukcie stroja.


Krytovanie stojanových, stolových a radiálnych vŕtačiek

Typ krytu a spôsob montáže sa vyberá podľa konkrétnej konštrukcie vŕtačky.


Protišmykové rohože

Použitie bezpečnostných kobercov zlepšuje pracovné podmienky v spoločnosti a chráni zdravie zamestnancov a pomáhajú tak predísť problémom ako sú malátnosť, bolesti chrbta, problémy krku, bolesť hlavy, bolesť nôh a opuchy nôh. Rohože poskytujú protišmykové a izolačné vlastnosti, tak ako aj ochranný účinok na zdravie pracovníkov.

Pre kompletnú ponuku naši produktov navštívte našu stránku www.protismykove-rohoze.sk